• Technikum nr 2

• im. Bohaterów Westerplatte w Kluczborku

NAJBARDZIEJ ZAWODOWA SZKOŁA W MIEŚCIE!

•  Z NAMI ZDOBĘDZIESZ DOBRY ZAWÓD I PEWNĄ PRACĘ !

Ukończenie każdego kierunku technikum pozwala na uzyskanie średniego wykształcenia z dwoma kwalifikacjami zawodowymi, co pozwala na zaistnienie na rynku pracy i uzyskanie tytułu TECHNIKA w zawodzie oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego. Przedmiotem rozszerzonym jest matematyka.

• Kształcimy w zawodach:

• Technik mechatronik
        • Klasa patronacka firmy SIEGENIA, współpraca z Politechniką Opolską oraz z firmami Kisielewski i Aspöck

• Technik elektryk
        • współpraca z: TAURON DYSTRYBUCJA S.A., ELEKTROMATIK, GALMET, LESAFFRE; z innowacją pedagogiczną ”Odnawialne źródła energii elektrycznej”,

• Technik budownictwa
        • Klasa objęta patronaterm Śląskiego Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego sp. z o.o.; współpraca z Politechniką Opolską oraz z firmą Prefabet S.A.

• Technik pojazdów samochodowych
        • BEZPŁATNY KURS PRAWA JAZDY kategorii B w PKS Kluczbork

• Technik transportu kolejowego
        • współpraca z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., stypendia dla uczniów już od średniej 3,5