• Spotkanie autorskie z Małgorzatą Horbanowicz

• Z okazji „Dnia Poezji” 21.03.2024 r. uczniowie z klasy 4Ap Technikum na zaproszenie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kluczborku uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Horbanowicz.

Podczas spotkania poetka promowała swój debiutancki tomik pt. „Czuły dotyk”.  Czytane przez Małgorzatę Horbanowicz sonety poświęcone były intymnym wyznaniom, nastrojowym pejzażom i ukochanym miejscom poetki. Nastrojowa muzyka towarzysząca czytanej liryce wprowadziła zaproszonych gości w relaksacyjny nastrój.

Poetka zaprezentowała również limeryki poświęcone Wisławie Szymborskiej.

Po prezentacji wierszy obecni na spotkaniu mieli okazję, aby zadać autorce pytania dotyczące czerpania inspiracji i pomysłów skłaniających do pisania poezji. Inne pytania dotyczyły procesu wydawniczego i oczekiwań ze strony poetki. Padło pytanie, kiedy poetka ma zamiar wydać limeryki.

Pani E. Dolata - Makuch podziękowała swojemu gościowi za przybycie i zaprezentowanie twórczości poetyckiej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku.

Na zakończenie spotkania zainteresowani twórczością Małgorzaty Horbanowicz mogli zakupić debiutancki tomik poezji i uzyskać autograf wraz z dedykacją.

• III KWESTA PCK

• 26.03 2024r. nasi uczniowie ponownie kwestowali na ulicach naszego miasta pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem było zebranie funduszy na lekarstwa oraz pomoc socjalną dla dzieci pochodzących z najuboższych rodzin z terenu naszego miasta. Kwestowali Zuzia Strzelczyk, Julia Grusiecka, Patryk Szewczyk, Karolina Gawińska, Amelia Dąbkiewicz, Julia Piątek, Jakub Chochół, Angelika Skąpska, Bohdana Shymko, Nikola Wojtasik, Kamila Kocel, Julia Mikołajczyk.

Serdecznie dziękujemy.

Z Czerwonokrzyskim pozdrowieniem​ opiekun

Szkolnego Koła PCK Mirosław Sterniuk

• Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej

• 25.03.2024r   w Krapkowicach  odbyły się  Półfinały Mistrzostw Województwa Opolskiego
            w piłce  nożnej  chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła IV miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Begar       Dawid
            2. Domagała    Tomasz
            3. Filarski    Dawid
            4. Krawczyk    Jakub
            5. Pacholak    Adrian
            6. Pawłowicz   Braian
            7. Śmiałek    Kacper
            8. Wożnik     Paweł

9. Hrabko Vladyslav

10. Antoni Wróbel

Opiekunami drużyny byli:  Jacek Czerski i Mirosław Sterniuk

• Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte realizuje NPRC

• Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte został beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” -  Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.2.

W 2023 r. ponownie aplikowałam o uzyskanie wsparcia finansowego z wieloletniego NPRC. Po rozpatrzeniu wniosku uzyskałam 100 pkt. Z wielką radością pragnę poinformować,                     że realizujemy NPRC.

Otrzymane dofinansowanie  dotyczy realizacji ujętych w programie działań związanych                   z promocją czytelnictwa w społeczności szkolnej oraz ze współdziałaniem                                        ze środowiskiem lokalnym. Podejmiemy  współpracę z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną, z Pedagogiczną Biblioteką Filią Wojewódzkiej Biblioteki w Kluczborku                      oraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Kluczborku Kinem Bajka.

Zapraszam do współpracy wszystkich uczniów Technikum, nauczycieli i wychowawców.

Opracowała: mgr J. Nakonieczna

• 8 marca… Data jak każda inna… Na pewno…ALE NIE W NASZEJ SZKOLE…
            Samorząd Uczniowski nie spoczął na laurach…i wziął sprawy w swoje ręce i nie zapomniał o ważnym Dniu…Bo przecież jest to święto, które celebrujemy od czasów przedszkolnych.

• III Opolska Ligi Zawodowców - na stronę WWW

• 29 lutego 2024 odbyły się eliminacje III Opolskiej Ligi Zawodowców.
            W branży elektroniczno-mechatronicznej, na 150 uczestników, do finałowej szóstki dostało się trzech naszych uczniów! W finale, który odbędzie się 12.03.2024 w w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, naszą szkołę reprezentować będą: Szymon Juszczyszyn, Szymon Kalista i Jakub Faryś. Gratulujemy!

Przemysław Kotowicz

Sobota 27.04.2024