Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2024 - „Poznajmy się w bibliotece”
W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship - IASL) w 1999 roku.
W tym roku hasłem przewodnim Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest „Poznajmy się w bibliotece”. Powyższe święto było dobrą okazją do pokazania dorobku biblioteki, nawiązania relacji i podjęcia wspólnych aktywności.
W Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte realizowaliśmy założenia promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 - 2025, Priorytet 3.2.
Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dotyczący znajomości treści lektur pt. „Bohaterowie naszych lektur” celem, którego była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury. Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolną techniką ilustracji do przeczytanej lektury.
Kolejny konkurs dotyczył „Najciekawszej recenzji nowości wydawniczej”. Celem konkursu było napisanie recenzji dowolnie wybranej i przeczytanej książki zakupionej w 2024 r. z NPRC.
Zorganizowaliśmy akcję „Podziel się tym, co czytasz”. Celem powyższej akcji było promowanie ciekawej książki lub myśli/cytatu oraz wykonanie plakatów. W akcji wzięła udział uczennica z klasy 1C BSI Weronika Puc, która za udział w akcji i wykonanie pracy otrzymała nagrodę książkową.
Uczniowie z klas 4A T i 2B T przygotowali wystawę promującą nowości wydawnicze zakupione z NPRC.
Opracowała J. Nakonieczna
ZAGRAJMY RAZEM!
Przekazujemy prośbę wspaniałych ludzi!
"Jako Centrum Kultury w Kluczborku oraz Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Profilaktyki „Emaus", z radością informujemy, że po raz kolejny organizujemy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 26 stycznia 2025 roku na kluczborskim rynku.
Tegoroczny finał WOŚP dedykowany jest onkologii i hematologii dziecięcej, a jego głównym celem jest wsparcie diagnostyki i leczenia dzieci oraz szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa i zdrowia najmłodszych. Razem zbieramy środki na nowoczesny sprzęt medyczny, który będzie służył pacjentom w całej Polsce. Dzięki zebranym pieniądzom zostanie zakupiony sprzęt najnowszej generacji, najlepszy, jakiego dzisiaj można używać, aby wracać do zdrowia skutecznie. Temat tego finału WOŚP będzie dotyczył osiemnastu oddziałów dziecięcych, siedemnastu hospicjów, pięciu ośrodków neurochirurgii onkologicznej, sześciu ośrodków chirurgii onkologicznej i czterech zakładów patomorfologii.
Jak co roku w organizację tego wyjątkowego wydarzenia pragniemy zaangażować wolontariuszy, którzy z puszkami w dłoniach i uśmiechem na twarzy będą zbierać datki na rzecz WOŚP. To dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu ludzi dobrej woli każdego roku możemy pomagać tysiącom osób. Będziemy niezwykle wdzięczni, jeśli pomogą Państwo w promocji naszej inicjatywy oraz zachęcaniu do rejestracji jako wolontariusz. Informacje na ten temat można przekazać w Państwa środowisku lokalnym, w mediach społecznościowych lub w ramach organizowanych przez Państwa wydarzeń.
Rejestracja wolontariuszy odbywa się:
- osobiście w Sztabie WOŚP zlokalizowanym w Centrum Kultury w Kluczborku,
- online poprzez stronę: https://iwolontariusz.wosp.org.pl "
II spotkanie z rodzicami (kontaktówka)
Informujemy, że w środę 20.11.2024 r. o godzinie 16.00 odbędzie się II spotkanie z rodzicami (kontaktówka).
KLASY TECHNIKUM
I A TPS/TM mgr Aleksandra Juszczyszyn sala A13
II A TE mgr inż. Grzegorz Ośródka sala A27
II B TE mgr Tomasz Materniak sala C32
III A TM mgr Ewelina Palm sala A23
III B TE mgr Izabela Bieniek sala B21
III C TPS/TTK mgr inż. Mirosław Żuraw sala A22
IVA TM mgr Jacek Czerski sala A09
IVB TPS/TTKmgr Grażyna Kaniak sala B28
VA TM/TTK mgr Jolanta Sarnicka sala B20
KLASY Branżowej Szkoły I stopnia
I A BSIs mgr Ewa Bulak sala B 25
I B BSIs dr Katarzyna Bereta sala A 15
I C BSIs mgr Dariusz Kszysztowczyk Sala multimedialna C20
II A BSIs mgr Krzysztof Kachel sala A24
II B BSIs mgr Jolanta Michalewska sala B11
II C BSIs mgr Roman Wątroba sala A12
II D BSIs mgr Mirosław Sterniuk sala B 24
II E BSIs mgr Aneta Chodura sala A010
III B BSIs mgr inż. Joanna Sarna sala A16
III C BSIs mgr Radosław Piasta sala B26
III D BSIs mgr Michał Surmiński sala A 31
IIC TPS/TTK i IIIA BSIs
mgr Kalina Twardowska będzie dostępna 19.11.2024 r. w godz. 15.00-17.00
Sukces na Bank
W środę 13 listopada drużyna w składzie Łukasz Duda, Bartek Jurczyk, Pascal Kita, Ivan Robota oraz Krystian Żurawka wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Sukces na Bank. W 60 minut musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z zakresu szeroko rozumianej ekonomii
opiekun: Jolanta Michalewska
Spotkanie z książką i filmem
Uczniowie z klas Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Kluczborku 12 listopada 2024 r. uczestniczyli w spotkaniu z książką i filmem. Spotkanie zorganizowano w ramach nawiązanej współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej Kinem Bajka.
Angielski powieściopisarz genialnie łączy historię i politykę z wciągającą, pełną zwrotów akcji intrygą.
Po lekturze pasjonującej książki „Konklawe” Roberta Harrisa obejrzeliśmy wspaniały thriller o szokujących tajemnicach Kościoła, które wychodzą na jaw podczas obrad nad wyborem nowego papieża.
Film na podstawie książki, z Ralphem Fiennesem, Stanleyem Tuccim i Isabellą Rossellini w rolach głównych, nakręcił zdobywca Oscara, Edward Berger.
Wspaniała opowieść o władzy, wierze i tajemnicach ukrytych za murami Stolicy Apostolskiej zabrała widzów do wielu miejsc, które mieli okazję zobaczyć oglądający film widzowie.
„Konklawe” w reżyserii Edwarda Bergera adaptuje powieść Roberta Harrisa z 2016 r. w sposób niespotykanie wierny.
„Konklawe” to jednak coś więcej niż zwykły thriller religijny. Berger z powodzeniem tworzy film, który wciąga widza nie tylko poprzez fabułę, ale też poprzez głęboką analizę konfliktów wewnętrznych i duchowych bohaterów. Film przyciąga uwagę i budzi refleksje.
Wszystkim miłośnikom kina polecam wielowymiarową fabułę „Konklawe”.
Opracowała J. Nakonieczna
Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA
5.11.2024 nasi uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA. Pod czujnymi oczami Grzegorz Ośródka i Przemek Kotowicz przez 90 minut zmagali się z trudnymi pytaniami i zadaniami z zakresu elektrotechniki. Ich odpowiedzi zostały wysłane do Komitetu Głownego Olimpiady, trzymamy kciuki. Przypominamy, że finaliści i laureaci Olimpiady zwalniani są z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz uzyskują prawo przyjęcia na studia na wybrane uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, opartego na punktacji wynikającej z egzaminu maturalnego.
Szkolenie w Bricomarche
22.10.2024 klasa 2E BSIs odbyła szkolenie w Bricomarche, którego celem było doskonalenie kompetencji zawodowych sprzedawcy i umiejętności w zakresie wykorzystania urządzeń i technologii (kasy fiskalnej, czytnika kodów kreskowych, terminala kart płatniczych). Takie szkolenia pozwalają na samodzielną pracę i zwiększają szanse na zatrudnienie.
Opiekun: Aneta Chodura
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie
Godziny dzwonków
Piątek 17.01.2025Kalendarz
brak danych