• Zapraszamy na koncert.

• W niedzielę 15 września odbędzie się charytatywny koncert dla p. Krystyny Błażewskiej, dyrektor ZSO w Kluczborku. To kolejny etap akcji "Obudźmy Krysię". W imieniu organizatorów zapraszamy na godz. 18.00 do Hali OSiR - pomóżmy p. Krystynie wrócić do zdrowia.

• Narodowe Czytanie „Kordiana” J. Słowackiego

• W tym roku Para Prezydencka zainaugurowała wspólną lekturę „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Narodowe Czytanie odbywało się w tysiącach miejsc w Polce i na całym świecie.

Na kluczborskim Rynku fragmenty dramatu czytaliśmy 6 września 2024 r. od godz. 11.00 - 12.30. Organizatorem Narodowego Czytania „Kordiana” była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku.

W 13 edycji akcji uczestniczyli: Starosta Powiatu Kluczborskiego Mirosław Birecki, zastępca Burmistrza Roman Kamiński, Dyrektor Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku Izabella Gomułkiewicz.

Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte reprezentował, wcielając się w postać papieża, Jakub Wruszczak.

Opr. J. Nakonieczna

• I Spotkanie z Rodzicami

• W środę 11.09.2024 o godz. 15:30 zapraszamy Rodziców na pierwsze spotkanie.

Plan spotkania:

15:30 - zebranie w sali gimnastycznej rodziców uczniów

16:15 - spotkanie rodziców z wychowawcami wg harmonogramu w klasach

17:00 - spotkanie przewodniczących trójek klasowych z dyrektorem w bibliotece szkolnej

• LIDL Szkoły Pełne Talentów

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie LIDL Szkoły Pełne Talentów

Aby dołączyć do akcji, należy zrobić zakupy w LIDL za minimum 50 zł (w tym warzywo, lub owoc), odebrać kupon i przekazać go na rzecz Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 2 w Kluczborku za pomocą www.lidl.pl/szkoly, lub wrzucić do pudełka LIDL w szkole.

Akcja trwa od 02.09. do 31.10.2024

• Kiermasz podręczników

• Informuję, że od 4 września 2024 r. w bibliotece szkolnej będzie zorganizowany kiermasz podręczników używanych.

Każdy uczeń może przynieść komplet podręczników, który sam sprzeda podczas przerw od godz. 10.25 - 13.00. Proszę o wcześniejszą wycenę podręczników.

Nauczycieli proszę o poinformowanie uczniów, z jakich podręczników będą korzystali w bieżącym roku szkolnym (tytuł, autor, zakres podstawowy czy rozszerzony oraz wydawnictwo). Uczniowie muszą mieć pewność, że zakupili właściwe, wybrane przez nauczyciela podręczniki.

Podaję kolejne dni kiermaszu.

Czwartek godz. 10.25 - 13.00.

Wtorek godz. 10.25 - 13.00.

Środa godz. 10.25 - 13.00.

Przewidywane zakończenie kiermaszu 13 września 2024 r.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym 2024/2025, a szczególnie uczniów klas pierwszych. W tym roku funkcję wicedyrektora objął Pan Krzysztof Kachel, a stanowisko Kierownika Szkolenia Praktycznego Pani Ewelina Palm.

Poniedziałek 16.09.2024

• Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku