• Wycieczka 1bT do Opola

• Fotorelacja z wycieczki do Opola klasy 1b T z Panią Grażyną Kaniak i Panem Tomaszem Materniakiem

Kino i kręgielnia - zaliczone

• Targi Edukacyjne w Opatowie

• Reprezentacja młodzieży kształcącej się w różnych zawodach, w dniu 31.03.2022r. wzięła udział w promocji szkoły na TARGACH EDUKACYJNYCH dla uczniów kl. VIII i ich rodziców z terenu gminy Łęka Opatowska w Szkole Podstawowej w Opatowie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu w murach ZS Nr 2 CKU.

• Wyniki egzaminów z kwalifikacji zawodowych

• W dniu 31.03.2022 w serisie SIPOPKZ udostępnione zostały wyniki egzaminów z kwalifikacji zawodowych w sesji styczeń 2022.

Kody dostępu do serwisu kazdy zdający otrzymał w dniu egzaminu.

Uczniowie i absolwenci, którzy otrzymali wynik negatywny maja możliwośc przystąpienia do egzaminu w sesji czerwiec 2022.

Deklaracje ostatecznie można składać do 7.04.2022r. w gabinecie nr 11 u p. Joanny Sarny. Druk deklaracji można pobrać ze strony OKE Wrocław lub są wywieszone na drzwiach gabinetu nr 11.

• Światowy Dzień Poezji

• 21 marca 2022 r. obchodziliśmy Święto ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia była promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję, poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

W bibliotece Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Kluczborku zorganizowano akcję poświęconą czytaniu poezji polskiej i zagranicznej. Powyższe święto było okazją do przygotowania w bibliotece wystawy promującej Światowy Dzień Poezji. Wystawę można obejrzeć od 21 marca 2022 r. do 13 kwietna 2022 r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

• Konkurs czytelniczy „Zaczytana dwójka”

• Biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Kluczborku ogłasza konkurs czytelniczy pt. „Zaczytana dwójka”

REGULAMIN KONKURSU:

1.Organizatorem konkursu jest Biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Kluczborku.

2. Celem konkursu jest:

- popularyzacja zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży,

- podniesienie poziomu czytelnictwa,

- korzystanie ze zbiorów dostępnych w bibliotece.

3. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów.

4.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest systematyczne wypożyczanie i czytanie jak największej liczby książek dostępnych w bibliotece.

6. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z możliwością umieszczania wizerunku uczestnika w materiałach promocyjnych i na stronie internetowej.

4. Konkurs trwa od 23 marca do 27 maja 2022 r. W tym czasie będzie tworzony ranking, mający na celu wyłonienie najlepszych czytelników.

6. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Komisję Konkursową.

7.Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły.

8. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

• Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

• Społeczność ZS Nr 2 CKU też pomaga tak jak tylko potrafi.

Dziękujemy bardzo, bardzo, bardzo, kolejny raz pokazaliśmy, że na Zespół Szkół Nr2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczbork można ZAWSZE liczyć!

• Kursy - kształcenie praktyczne

• Informuję, iż w terminie od 14.03.2022 do 08.04.2022 kieruję na turnus kształcenia zawodowego teoretycznego uczniów zawodów wymienionych poniżej.

W związku z powyższym zapraszam uczniów, którzy jeszcze nie odebrali skierowań do sekretariatu ds. uczniowskich.

Kierowani są uczniowie zawodów:

CKZ Kluczbork:

- sprzedawca, stopień I

- piekarz, stopień I

CKZ Nysa:

- monter zabudowy, robót wykończeniowych w budownictwie, stopień I

CKZ Głubczyce:

-elektryk, stopień I

Iwona Szczepanowska

• Nadal doposażamy pracownie - dzięki firmie SIEGENIA

• W dniu 03.03.2022 w siedzibie firmy SIEGENIA-Group Polska miało miejsce przekazanie doposażenia naszych pracowni w drukarkę oraz mysz bezprzewodową, w którym udział brali pani Magdalena Anuszkiewicz i pan Grzegorz Ośródka. Warto w tym miejscu przypomnieć, że firma Siegenia z Kluczborka od kilku lat ma patronat nad kierunkiem technik mechatronik i regularnie doposaża nasze pracownie, a uczniowie odbywają staże i praktyki w firmie. Cieszymy się z tak owocnej współpracy i liczymy na więcej

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków.

Z okazji obchodzonego 21 lutego 2022 r. Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w ZS Nr 2 CKU w Kluczborku wykonano okolicznościową gazetkę poświęconą ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Z myślą o młodzieży przygotowano scenariusze lekcji bibliotecznych poświęcone historii języka polskiego. Celem przygotowanych lekcji jest zaprezentowanie, w jaki sposób język jest używany przez różne grupy społeczne, a także jak transformował się w ostatnim czasie.

Tegoroczne obchody święta przebiegają pod hasłem „Poprzez edukację wielojęzyczną ku zrównoważonej przyszłości”. Celem tego święta jest: ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

Obchody święta mają także: wesprzeć budowę porozumienia ponad podziałami, zwrócić uwagę, jak ważne są wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

• Umowa o współpracy - Aspöck Automotive Polska

• W dniu 05-01-2022r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy, dotyczącej technikum mechatronicznego, pomiędzy Aspöck Automotive Polska a ZS Nr 2 CKU Kluczbork. W ramach tej umowy nasi uczniowie będą mogli liczyć na praktyki zawodowe, a nasze pracownie zostaną doposażone w dodatkowy sprzęt. Dziękujemy Aspöck Automotive Polska za zaufanie i liczymy na owocną współpracę.

Piątek 29.03.2024