• Badania kwalifikacyjne uczniów

ul. Fabryczna 10 A

tel. 605 540 798 / 77 414 53 35

Godziny pracy lekarza:

czwartek   8.00-11.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w rejestracji poradni.

Wyniki badań należy dostarczyć do sekretariatu ds. uczniów p.12 do dnia 26.08.2022 r.

• ESA dla OSE

• Czyli kontrolujemy jakość powietrza

Pod koniec wakacji, dzięki udziałowi w projekcie ESA dla OSE, zamontowano nam czujnik jakości powietrza.

Na stronie esa.nask.pl można spawdzać wyniki.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

• Ogólnopolski konkurs Weltsprachen Abitur

• Z radością pragniemy poinformować, że uczeń naszego technikum - Michał Przewloka - zajął 6 miejsce w kraju w konkursie języka niemieckiego Weltsprachen Abitur! Serdecznie gratulujemy!

Z naszej szkołu udział wzięło 6 uczniów - Michał Przewłoka, Mateusz Prochota, Damian Wróbel, Marcel Elias, Igor Kupski i Wanessa Dziwis.

• Finał wojewódzki OGOLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

• Dnia 20.05.2022r. odbył się finał wojewódzki OGOLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Marcel Janik i Damian Wróbel. Po zaciętej rywalizacji Marcel Janik z klasy 3aT zajął 2 miejsce i zakwalifikował się do finału krajowego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - Młodzież zapobiega pożarom

• 25.04.2022r. w Urzędzie Miasta i Gminy Kluczbork odbyły się eliminacje powiatowe "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Damian Wróbel i Marcel Janik.

Po zaciętej rywalizacji Damian Wróbel zajął 1 miejsce a Marcel Janik 2 miejsce, tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Praktyki - technik elektryk i mechatronik

• Informuję, iż w terminie od 11.04.2022r. do 13.05.2022r. kieruję na praktykę uczniów klasy:

- 3a T w zawodzie elektryk

- 3b T w zawodzie mechatronik

Dni 14.04, 15.04 oraz 19.04.2022r. są dla kierowanych uczniów wolne, ze względu na przerwę świąteczną. Proszę o tym poinformować pracodawców.

Iwona Szczepanowska

• Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Opolskiej

• Dziś (07-04-2022) nasi maturzyści spotkali się z przedstawicielami Politechniki Opolskiej. Poznali kierunki oferowane przez uczelnię, otrzymali informatory oraz mieli możliwość zadawania pytań. Tego rodzaju spotkania na pewno pomagają uczniom w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych.

Dominika Panek

• Wyjazd na Targi "Przemysłowa Wiosna 2022" w Kielcach

• Reprezentacja naszej szkoły, wraz z uczniami innych szkół z Opolszczyzny wzięła udział w wyjeździe branżowym na Targi "Przemysłowa Wiosna" w Kielcach.

Uczestnicy zobaczyli nowości z robotyki, automatyki, spawalnictwa, obróbki metalu z wykorzystaniem robotów, obrabiarek CNC oraz druku 3D.

Ponadto zwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach oraz wzięliśmy udział w warsztatach n/t luminescencji w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Dwudniowy wyjazd (5-6.04.2022) zorganizowano w ramach "Opolskiego szkolnictwa zawodowego dla rynku pracy", projektu finansowanego z udziałem środków Unii Europejskiej.

Czwartek 28.03.2024