• O naszej szkole

        • Rys historyczny

          Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wcześniej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. A jeszcze wcześniej… nasza szkoła nosiła wiele innych nazw, istnieje już dziesiątki lat. Najpierw była placówką oświatową niemiecką, po wojnie od 1945 roku stała się polską.

          Szkoła miała wpływ na kształcenie zawodowe i wychowanie młodzieży, której umysły i ręce były potrzebne w gospodarce narodowej, zniszczonej przez okupanta. Po wojnie zapotrzebowanie na fachowców różnych specjalności było duże. Szkoła kształciła i zawsze wychowywała młodzież na uczciwych i prawych obywateli i dążyła, aby dobrze służyli Ojczyźnie i społeczności lokalnej. Takie przekonanie panuje w szkole nadal.

          Od 1945 roku w szkole pracowali nauczyciele, wychowawcy i instruktorzy zawodu oddani sprawie pedagogicznej, a w miarę upływu czasu i zmianie kadry pedagogicznej przychodzili nowi i kontynuowali dzieło swoich poprzedników.

          Patron Szkoły

          Przystępując do wyboru kandydatur, wzięto pod uwagę oczekiwania społeczności szkolnej, cechy oraz dokonania i wartości ponadczasowe, prezentowane przez przyszłego patrona. Powinien być to ktoś bliski uczniom, akceptowany przez nich, aby mogli się z nim utożsamiać. Autorytet, źródło wzorców, obowiązujących we wszystkich działaniach szkoły. Sądzimy, że nadanie imienia naszej szkole pozwoli na realizację wielu zadań wychowawczych. Będzie pomocą w kształceniu u uczniów przywiązania do szkoły i promowania jej pozytywnego wizerunku. Stwarzać też będzie sposobność do pozytywnego utożsamiania się z nią. Nasze działania zaczęliśmy od głosowania na posiedzeniu Rady Pedagogicznej 12 marca 2014 r,. w wyniku którego wybrano propozycję z największą liczbą głosów. Byli to Bohaterowie Westerplatte. Nauczyciele zgodnie uznali, że właściwy wybór  pozwoli odegrać wiodącą rolę w tworzeniu programu wychowawczego szkoły. Tę opinię podzielili również uczniowie i ich rodzice. Nauczyciele ZSP Nr 2 CKU w Kluczborku podjęli wiele zadań związanych z nadaniem Technikum Nr 2 imienia Bohaterów Westerplatte. Przygotowano konspekt lekcji wraz z kartami pracy na godziny wychowawcze, poświęcone przyszłemu patronowi. W gronie nauczycieli omówiono i przyjęto projekt sztandaru, a następnie  zamówiono jego wykonanie.

           

          Współcześnie

          Szkoła wciąż zmienia swój wizerunek. Jest otwarta dla ucznia i otoczenia biznesowego, posiada praktyczną i nowoczesną wizję edukacji ukierunkowaną na potrzeby rynku pracy. Uczniowie i rodzice szczególną uwagę zwracają na to, że szkoła jest szkołą bezpieczną i przyjazną - brak konfliktów, istnieje bardzo dobry kontakt między nauczycielami i uczniami oraz są możliwości nawiązania trwałych przyjaźni.

          Wyjątkowość szkoły tkwi w tym, że jest szkołą z przyszłością, stwarzającą szanse rozwoju każdemu uczniowi, nie ma w lokalnym środowisku takiego drugiego miejsca z bazą ukierunkowaną na potrzeby uczniów, w którym kształci się młodzież zawodowo w odtwarzanych kierunkach i nowych kierunkach kształcenia, zdobywa nowe umiejętności zawodowe, rozwija specjalizacje w kształceniu młodzieży i dorosłych.

          Absolwenci szkoły nie tylko radzą sobie na lokalnym rynku pracy (aktywni, przedsiębiorczy, samodzielni), ale są dobrze przygotowywani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

          Z tego tytułu badana szkoła znana jest w środowisku jako: "NAJBARDZIEJ ZAWODOWA SZKOŁA W MIEŚCIE".

      • Aktualności

            • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 30.03.2023r.

              Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi Przyborowskiemu z IIA BSIs,
              Paw
              łowi Woźnikowi z IIAT, Danielowi Bambynkowi z IV BpT,
              Kewinowi Koniecznemu z IIIAT oraz Vladyslav Hrabko z IA BSIs za reprezentowanie Naszej Szko
              ły 🏃‍♂️podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i zajecie🥈🏆 II miejsca💪🔥👏

              Jacek Czerski

            • Targi Pracy

              Targi pracy i nauki to doskonała okazja dla młodych ludzi, by poznać specyfikę pracy różnych służb i firm, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość.

              Naszych uczniów nie mogło na tych targach zabraknąć. Dziękujemy Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Kluczborku

              Jacek Czerski

            • Finaliści Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego

              Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 2 w Kluczborku, Patryk Bauke i Marcin Przybył zostali finalistami Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia w roku szkolnym 2022/2023 .

              Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka matematyki Joanna Sarna.

              Serdecznie gratulujemy.

            • Kwesta PCK

              Dnia 24.03.2023r. nasi uczniowie kwestowali na ulicach Kluczborka dla dzieci z ubogich rodzin, oraz osób samotnych z terenu naszego powiatu zebrano 470 złotych. w kweście PCK brali udział Karolina Gawińska, Paulina Socha, Oliwia Siwak, Jakub Chochół, Anna Zalewska, Patrycja Nowińska, Dawid Gwozdecki, Nikola Uzdrzychowska, Julia Piątek, Nikola Łabuda, Nadina Walczak, Kinga Kulawik.

            • Spotkanie integracyjne- na stronę szkoły

              Kolejne spotkanie integracyjne, tym razem z młodzieżą Zespół Szkół Nr 2 -Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczbork, które połączyło nas we wspólnym artystycznym działaniu i pozwoliło lepiej się poznać. Młodzi wolontariusze pod opieką pań: Marleny Jagieniak i Izabeli Bieniek przygotowali dla nas niesamowity koncert , który otworzyła dyrektor SOSW Ewa Poręba. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności zdolnych instrumentalistów. Najwspanialsze było to, że mogliśmy wspólnie pomuzykować! Co za radość Było energetycznie i twórczo. Przedsięwzięcie zrealizowano z inicjatywy pani Aliny Oczowińskiej w ramach innowacji „Poznajmy się lepiej! Wespół w zespół”. Było energetycznie i twórczo. Przedsięwzięcie zrealizowano z inicjatywy pani Aliny Oczowińskiej w ramach innowacji „Poznajmy się lepiej! Wespół w zespół”.

          • Pierwszy dzień wiosny
            • Pierwszy dzień wiosny

              Z okazji PIERWSZEGO DNIA WOSNY odbył się w naszej szkole TURNIEJ W WARCABY.

              Uczniowie stoczyli w ciągu prawie czterech godzin 19 rund w wyniku których

              MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁA:.

              Olszewska Anastazja 3ApT 18.0

              DRUGIE MIEJSCE:

              Konieczny Kewin 3ApT 16.5

              TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO

              Sypko Artur 1aT 14.0

          • Światowy Dzień Poezji
            • Światowy Dzień Poezji

              Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem powyższego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W bibliotece ZS Nr 2 CKU w Kluczborku uczniowie klasy 1B T spędzili krótki poranek z poezją. Celem powyższego spotkania było zainteresowanie czytaniem poezji, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Poprzez przedstawienie w formie plastycznej odbioru przeczytanego, dowolnie wybranego wiersza uczniowie rozwijali wyobraźnię plastyczną. Inspirując się przeczytanymi wierszami wykonali rysunki przedstawiające odebrane emocje pokazane w utworze poetyckim. Do pracy plastycznej uczniowie dołączyli wydrukowany wiersz. Technika wykonania pracy była dowolna, format pracy A4.

            • Wystawa „Tatry i Pieniny. Śladami pierwszych turystów i fotografów”

              Dnia 21.03.2023 r. uczniowie klasy 1B T korzystając z zaproszenia MiGBP w Kluczborku wyszli w ramach lekcji bibliotecznej na wystawę zatytułowaną „Tatry i Pieniny. Śladami pierwszych turystów i fotografów”. Twórcą powyższej wystawy jest Jarek Majcher znany fotografik i autor wielu albumów o najciekawszych regionach Polski. Uczniowie obejrzeli współczesne fotografie górskie Jarka Majchra, które są autorską wizją Tatr z różnych okresów. W wypożyczalni zapoznali się z wybranymi książkami o tematyce górskiej. Wystawa miała na celu zaprezentowanie Tatr i Pienin, jakimi widzieli je odkrywcy i dawni turyści, podążający za wskazówkami pierwszych przewodników, drukowanych w XIX w. Powyższa wystawa pochodzi ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Dziękuję Pani Z. Gruszczyńskiej, za zaproszenie i oprowadzenie uczn

          • Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek
            • Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

              Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek obchodzimy 3 marca. Został on ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club - Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy. Nazwa organizacji pochodzi od pierwszych liter słów: poets, essayists, novelists - poeci, eseiści, powieściopisarze. Celem święta jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy między pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie. Dzisiejszy dzień jest szczególny, ponieważ myślimy o pracy, jaką twórcy wkładają w stworzenie dzieła literackiego. Wielu z nich, za pośrednictwem mediów społecznościowych dzieli się z czytelnikami szczegółami dotyczącymi swojej pracy. W swoich publikacjach często zawierają refleksje dotyczące pisarstwa.

      • Partnerzy

        • Lesaffre
        • Famak
        • Siegenia
        • Elektromatik
      • Godziny dzwonków

        Piątek 26.04.2024
      • Kalendarz

          brak danych
      • Nasze media społecznościowe

      • Galeria zdjęć

          brak danych
      • Librus Synergia
      • Biuletyn informacji publicznej