• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - Młodzież zapobiega pożarom

• 25.04.2022r. w Urzędzie Miasta i Gminy Kluczbork odbyły się eliminacje powiatowe "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Damian Wróbel i Marcel Janik.

Po zaciętej rywalizacji Damian Wróbel zajął 1 miejsce a Marcel Janik 2 miejsce, tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Praktyki - technik elektryk i mechatronik

• Informuję, iż w terminie od 11.04.2022r. do 13.05.2022r. kieruję na praktykę uczniów klasy:

- 3a T w zawodzie elektryk

- 3b T w zawodzie mechatronik

Dni 14.04, 15.04 oraz 19.04.2022r. są dla kierowanych uczniów wolne, ze względu na przerwę świąteczną. Proszę o tym poinformować pracodawców.

Iwona Szczepanowska

• Spotkanie z przedstawicielami Politechniki Opolskiej

• Dziś (07-04-2022) nasi maturzyści spotkali się z przedstawicielami Politechniki Opolskiej. Poznali kierunki oferowane przez uczelnię, otrzymali informatory oraz mieli możliwość zadawania pytań. Tego rodzaju spotkania na pewno pomagają uczniom w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych.

Dominika Panek

• Wyjazd na Targi "Przemysłowa Wiosna 2022" w Kielcach

• Reprezentacja naszej szkoły, wraz z uczniami innych szkół z Opolszczyzny wzięła udział w wyjeździe branżowym na Targi "Przemysłowa Wiosna" w Kielcach.

Uczestnicy zobaczyli nowości z robotyki, automatyki, spawalnictwa, obróbki metalu z wykorzystaniem robotów, obrabiarek CNC oraz druku 3D.

Ponadto zwiedziliśmy Zamek Królewski w Chęcinach oraz wzięliśmy udział w warsztatach n/t luminescencji w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Dwudniowy wyjazd (5-6.04.2022) zorganizowano w ramach "Opolskiego szkolnictwa zawodowego dla rynku pracy", projektu finansowanego z udziałem środków Unii Europejskiej.

• Wycieczka 1bT do Opola

• Fotorelacja z wycieczki do Opola klasy 1b T z Panią Grażyną Kaniak i Panem Tomaszem Materniakiem

Kino i kręgielnia - zaliczone

• Targi Edukacyjne w Opatowie

• Reprezentacja młodzieży kształcącej się w różnych zawodach, w dniu 31.03.2022r. wzięła udział w promocji szkoły na TARGACH EDUKACYJNYCH dla uczniów kl. VIII i ich rodziców z terenu gminy Łęka Opatowska w Szkole Podstawowej w Opatowie. Mamy nadzieję, że zobaczymy się we wrześniu w murach ZS Nr 2 CKU.

• Światowy Dzień Poezji

• 21 marca 2022 r. obchodziliśmy Święto ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia była promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję, poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

W bibliotece Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Kluczborku zorganizowano akcję poświęconą czytaniu poezji polskiej i zagranicznej. Powyższe święto było okazją do przygotowania w bibliotece wystawy promującej Światowy Dzień Poezji. Wystawę można obejrzeć od 21 marca 2022 r. do 13 kwietna 2022 r. w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Środa 24.04.2024