• Wystawa pt. „Malarstwo Heleny Górki” w MiGBP w Kluczborku

• Dnia 12 czerwca 2024 r. uczniowie z klasy 4apT wyszli do MiGBP w Kluczborku               na wystawę pt. „Malarstwo Heleny Górki”.

Pani Helena Górka jest mieszkanką Kluczborka i członkinią Stowarzyszenia Regionu Kluczborskiego "Kobietom-Mammograf".

Malarstwo Pani Heleny wywarło ogromne wrażenie na naszej młodzieży. Zaprezentowane dzieła sztuki przedstawiają kwiaty, portrety, naturę, kluczborski Rynek, Ratusz, Basztę                    i Bramę Krakowską.
            Wystawa będzie prezentowana do końca czerwca.

Opracowała J. Nakonieczna

• Bookcrossing dla społeczności szkolnej we współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczborku

• Dnia 12 czerwca 2024 r. uczniowie z klasy 4apT  wzięli udział w akcji „Wędrującej książki”. Celem powyższej akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, która polegała na zostawieniu przeczytanych książek w miejscu, w tym celu przygotowanym,            na tzw. półkach bookcrossingowych. Dzięki tej akcji zorganizowanej we współpracy                   z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczborku powstała półka bookcrossingowa    na potrzebę wymiany książek. Uczniowie biorący udział w akcji mogli zabrać książki               do domu, przeczytać je i przekazać dalej.

• Spotkanie z rodzicami

• Dnia 06.06.2023 r. w ZS Nr 2 CKU w Kluczborku odbyło się spotkanie z rodzicami poświęcone tematyce wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży. Podczas spotkania rodzice obejrzeli prezentację Dlaczego warto czytać? Wpływ czytania na rozwój dzieci  i młodzieży.

Powyższe spotkanie dotyczyło realizacji działań związanych z realizacją NPRC w Technikum Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte.

Opracowała J. Nakonieczna

• Wystawa pt. „Hobby naszych Czytelników”

• Dnia 23.05.2024 r. korzystając z zaproszenia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej  w Kluczborku uczniowie z klasy 3C BSI obejrzeli wystawę zatytułowaną „Hobby naszych Czytelników”.

Ponad 20 mieszkańców Powiatu Kluczborskiego wystawiło swoje prace oraz całe kolekcje             w celu zaprezentowania swoich wieloletnich pasji.

Wystawione prace dotyczyły: malarstwa, rysunku,  haftu, papieroplastyki i fotografii.

Zaprezentowano również samodzielnie wykonane śnieżynki szydełkowe,  obrazy wykonane haftem krzyżykowym, serwety, kwiaty szydełkowe, biżuterię artystyczną oraz kolekcję srebrnych łyżeczek.

Organizatorką powyższej wystawy była Pani Zuzanna Gruszczyńska, której serdecznie dziękujemy za zaproszenie i oprowadzenie.

Poniedziałek 16.09.2024

• Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku