• Akcja Ciacho dla Hospicjum

• Akcja Ciacho dla Hospicjum  zorganizowana przez wolontariuszy Zespołu Szkół nr 2- CKU w Kluczborku, którzy pod opieką  p. M. Jagieniak, p. I. Bieniek i ks. B. Węgrzyna  zorganizowali wiosenny kiermasz „CIACHO DLA HOSPICJUM”🍰🧁🥮🥧🍩. Dołączyli do nas uczniowie z SOSW Kluczbork, którzy wspomogli nasza akcje w ramach integracji realizowanej innowacji "Poznajmy sie lepiej. Wespół w zespół". Wiemy, że dla Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio liczy się każda złotówka, więc naprawdę warto pomagać! Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Marlena Jagieniak

• Mobilne Laboratorium Branżowe w naszej szkole

• 27 i 28 marca 2023 roku, w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy 2, odwiedzili nas przedstawiciele RZPWE w Opolu. Zaprezentowali mobilne fotowoltaiczne Laboratorium Branżowe. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, zgłębiali wiedzę na temat korzyści z używania fotowoltaiki, samodzielnie montowali i podłączali panele do falowników.

Przemysław Kotowicz

• Avon kontra rak piersi

• Program „Normalne, że je poznaję” w ramach kampanii „Avon Kontra Rak Piersi” zawitał w Zespół Szkół Nr 2  -Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczbork

Prelekcja z ekspertkami- panią Karoliną i Lucyną odbyła się w przemiłej, a zarazem swobodnej atmosferze, podczas której uczennice uzyskały dawkę niezbędnej, rzetelnej wiedzy. Mogły też porozmawiać o zdrowych nawykach obserwacji i sprawdzania swojego ciała, a na zakończenie spotkania otrzymały też niezbędne w tym celu materiały
            edukacyjne i kosmetyczną niespodziankę w kolorach akcji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie będą kluczem do skutecznej profilaktyki zdrowia.

Dominika Panek

• Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

• Wielki sukces naszych uczniów na Ogólnopolskim Turnieju Maszyn🌀 Wiatrowych

27 marca uczniowie klasy III Ap T Łukasz Wróbel, Miłosz Kwiatkowski i Jakub Teodorowski zajęli 12 miejsce💪👏 w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn🌀 Wiatrowych 2023 w Katowicach na 59 możliwych.

Serdecznie gratulujemy!

opiekun Roman Wątroba

• „Przyszłość zawodowa uczniów na rynku województwa opolskiego – innowacyjny nauczyciel szkolnictwa ustawicznego” - 4.04.2023r.

• Konferencja pod hasłem „Przyszłość zawodowa uczniów na rynku województwa opolskiego – innowacyjny nauczyciel szkolnictwa ustawicznego”  w Teatrze Kochanowskiego w Opolu.

Serdecznie dziękujemy  Pani Koordynator szkolnego doradztwa zawodowego Dominice Panek za 10 letnią pracę, zaangażowanie i współpracę z „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy - 2” realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji i Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
             Gratulujemy wyró
            żnienia.

• Wielkanocny zajączek w ZSP Nr 2 CKU w Kluczborku

•

Wielkanocny 🌷🥚☀️Zajączek wrócił Powiatu Kluczborskiego od Panów Starostów gdzie rozdawał prezenty i aktualnie ze swoją siostrą🐰🎀 i przyjaciółmi: kurczakiem🐥 i barankiem🐑 buszują w pudłach z prezentami u nas.

Spodziewajcie się ich odwiedzin w niedzielę 😉

Wielkie podziękowanie dla Pani Aleksandry Juszczyszyn i klasy IVApT za "opiekę" nad naszymi małymi przyjaciółmi.

• Eliminacje powiatowe "OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" – 31.03.2023r.

• Dnia 31.03.2023r. odbyły się eliminacje powiatowe "OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
            1.Bartosz Smogur
            2.Marcel Janik
            3.Damian Wróbel
            Po zaciętej rywalizacji nasi uczniowie zajęli pierwsze 3 miejsca i ponownie w pełnym składzie zameldowali się do etapu wojewódzkiego:)
            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – 30.03.2023r.

• Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi Przyborowskiemu z IIA BSIs,
            Paw
            łowi Woźnikowi z IIAT, Danielowi Bambynkowi z IV BpT,
            Kewinowi Koniecznemu z IIIAT oraz Vladyslav Hrabko z IA BSIs za reprezentowanie Naszej Szko
            ł🏃‍♂️podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i zajecie🥈🏆 II miejsca💪🔥👏

Jacek Czerski

• Targi Pracy

• Targi pracy i nauki to doskonała okazja dla młodych ludzi, by poznać specyfikę pracy różnych służb i firm, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość.

Naszych uczniów nie mogło na tych targach zabraknąć. Dziękujemy Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Kluczborku

Jacek Czerski

Niedziela 28.04.2024