• Zrealizowane projekty edukacyjne  zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
          • Zrealizowane projekty edukacyjne zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• W 2023 r. w Branżowej Szkole I Stopnia zrealizowano 12 projektów edukacyjnych:

• Polubić czytanie klasa 2A BSI
            • Czytam, bo lubię klasa 2B BSI
            • Zaczytani w BSI klasa 2C BSI
            • Podziel się książką klasa 2D BSI
            • Czytaj z nami klasa 3B BSI
            • Spotkanie z ciekawą książką klasa 1E BSI
            • Ilustracja do wybranej książki klasa 1A BSI
            • Moja ulubiona książka klasa 3C BSI
            • Warto czytać klasa 1B BSI
            • Przygarnij książkę klasa 1D BSI
            • Przygoda z książką klasa 1C BSI
            • Magia czytania klasa 3A BSI.

W każdej klasie projekt był realizowany w innym terminie.

Realizacja powyższych projektów miała na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci               i młodzieży, promocję działań biblioteki  oraz wypożyczanie nowości zakupionych                              z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie biorący udział w projektach wypożyczali książki rozwijające ich zainteresowania i doskonalące umiejętności językowe. Każdy uczeń biorący udział w konkursie „Ilustracja do ulubionej książki” wykonał dowolną techniką ilustrację, która jego zdaniem prezentowała treść przeczytanej książki.

Działania młodzieży sprzyjały budowaniu poczucia własnej wartości i ekspresywnego wyrażania własnych przeżyć.

Promocja czytelnictwa przyniosła w każdej z klas oczekiwane efekty. Wzrosła liczba odwiedzin i wypożyczeń w bibliotece szkolnej. Udział w projektach wzbogacił zasób wiedzy i umiejętności uczniów poprzez organizowane konkursy na najlepszą recenzję przeczytanej książki oraz ilustrację do fragmentu przeczytanej i omówionej lektury.

Wraz z klasą 2A BSI zrealizowano akcję biblioteki szkolnej „Podziel się tym, co czytasz”. Akcja miała na celu wypożyczenie nowości wydawniczej, przeczytanie jej i napisanie subiektywnej opinii na temat dzieła literackiego. Działania podjęte przez uczniów realizujących założenia ujęte w projektach  zostały nagrodzone książkami zakupionymi                     na nagrody.

Opracowała J. Nakonieczna

Sobota 27.04.2024